BİZDEN HABERLER

Information Centric Organizations Summit, ''Be Data Ready'' ana temasıyla, 29 Nisan'da düzenlendi!

25 yıldır Bilişim Teknolojisi alanında faaliyet gösteren ve 2010 yılından bu yana veri ve iş analiği alanında çözüm ve hizmet sunan KOMTAŞ Bilgi Yönetimi; kurumsal veri yönetimi alanında işbirliği yaptığı lider teknoloji devi Informatica ile birlikte, 29 Nisan 2015 tarihinde, ''Be Data Ready'' ana temasının ele alındığı ''Information-Centric Organizations Summit'' etkinliğini Shangri-La Bosphorus Otel'de düzenledi.

Yenilikteki bir sonraki dönemin daha iyi bilgi kullanımı olduğuna inanan lider kurumların ve lider veri yöneticilerinin katılımlarının hedeflendiği etkinlikte, yeni ve heyecan verici olanaklar sunan analitik, bulut ve mobil gibi teknolojilerle karşı karşıya kalan öncü sektörlerin hazırlıkları; bu trendleri beleyen, her uygulamanın, her yeni cihazın ve her yeni sürecin kalbinde olan verinin yönetimine ilişkin yaklaşımlar ele alındı.

Information-centric organizasyonlar, karar süreçleri, müşteriler, uygulamalar, bulut, yasal düzenlemeler ve çok farklı bir ortam yaratmayı vaad eden bu kültürel değişimle gelen yeni iş yapış biçimlerine iş birimleri ve teknik yöneticilerin yanıt verme yöntemleri, uluslararası trendler, uygulama örnekleriyle harmanlanarak tartışıldı.

Informatica'nın, önce veri perspektifinden hareketle, organizasyonlara yardımcı olmak için daima veriye odaklandığı artık bir sır değil. 2015 yılında da, Informatica müşterilerini verideki muazzam patlamadan daha fazla değer yaratabilmeleri konusunda yetkilendirmek için daha fazla çözüm sunmaya devam etmektedir. Veri, organizasyonların can damarıdır ve Informatica temiz, güvenilir ve ilişkili veriyle daha güçlü işler gerçekleştirme ve daha fazla değer yaratmak için iş ortakları ve müşterilerine anlamlı vaatler sunar.

Geçtiğimiz yıl, yine KOMTAŞ Bilgi Yönetimi'ni en başarılı iş ortağı ilan eden Informatica, müşterilerine -herşeye hazır veri- sunmaktadır.
Nasıl?: Bugün parmaklarımızın ucuna dünyanın bilgisini koyan akıllı telefon uygulamalarından, sağlığımızı izleyen fitness bandlarına, çiftçilerin yüzlerce dönüm ekili arazilerini gözleyen dronlara kadar bilgi teknolojileri hayatımızın her yönünü otomatikleştirip hızlandırmaktadır. Bütün bunlar veriyle beslenmektedir. Artık veri işin yan ürünü değil; işin ''ta kendisidir''.

Bugün birbirine bağlı dünya ile kastedilen, birbirine bağlı bilgisayarlar değil, network içinde akan verilerdir. Ancak, bugün o verinin potansiyeli, geçmişin yaklaşımıyla sınırlanmakta; hızla artan uygulamalar, bilgi tüketicileri ve akıllı cihazlarla baş edememektedir. Informatica, kendini organize edebilen ve verinin nasıl kullanılacağına akıllıca yol gösterebilen, veriyi sağlayan bir platform öngörmektedir. Bu platform, veriyle beslenen uygulamalar ve cihazlar için temel unsur olan veriyi, doğru kullanıcılara doğru şekilde doğru zamanda tutarlı güvenilir ve ilişkili olarak sağlarken, verinin hayatı boyunca etkili şekilde korunması ve yönetilmesini de sağlamaktadır.

Informatica'nın akıllı veri platformu vizyonu, veriyle beslenen bir evrene doğru hep birlikte güvenle yürümemizi sağlayacak gelecek nesil teknolojisidir. Artan derecede veri merkezli bir dünyada bütün insanları ve nesneleri birbirine bağlayan ''veri anayolu''nu sağlayacak 'Akıllı Veri Platformu' her birey, her süreç ve her organizasyon için bilginin potansiyelini serbest bırakacaktır.


Programda yer alan 'C-Level's Challenges: To Be Ready Enterprises' adlı panel; bankacılık, sigorta, telekom ve perakende sektörlerini temsilen çok değerli panelistlerin katılımlarıyla;

  • Veriye hazır olan kurumlara dönüşmeye hazır mıyız?
  • İlgili sektörlerde bu dönüşüme karşı olan zorlayıcı hedefler nelerdir?
  • Bu dönüşümü nasıl gerçekleştireceğiz?  sorularına yanıt aramıştır.

KEYNOTE SPEAKERS

Emilio Valdés
Informatica Güney Avrupa Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı

Emilio Valdés, Fransa, Iberia, İtalya ve Türkiye'deki mevcut doğrudan satış kanalları aracılığıyla büyümenin yanı sıra Güney Doğu Avrupa pazarının tamamının yapılandırılmasından Sorumlu Başkan Yardımcısı'dır. Informatica'daki önceki rolü, Güney Avrupa Satış Direktörü olarak, İspanya, İtalya ve Portekiz'de satış stratejilerinin ve iş süreçlerinin başarıyla yönetilmesiydi. 2009 yılında Informatica'ya katılmadan önce, her yıl büyüme rekoru kıran Salesforce.com'da Satış Faaliyetlerinden Sorumlu Ülke Müdürü olarak çalıştı. Valdes daha önce, Hyperion ve MicroStrategy'de çeşitli liderlik görevlerinde bulundu. Autonomous University of Madridde Uygulamalı Fizik eğitiminin ardından Harvard Üniversite'sinin Partneri Navarra Üniversitesi'nde Executive MBA programını tamamlamıştır.

Subrata Chakrabarti
Informatica Strateji ve Yeni Ürün Tanıtımından Sorumlu Kıdemli Direktör


Subrata Chakrabarti, Kıdemli Ürün Pazarlama Direktörü olarak Informaica'nın portföy stratejisini ve yeni ürün tanıtımlarından sorumludur. Informatica Platformu'nun stratejisinin belirlenmesi, konumlandırılması ve mesajlarının tanımlanmasından sorumludur. Subrata, stratejik vizyon geliştirme, iş operasyonları ve ürün yenilikçiliğini ön planda tutarak, bilgi teknolojileri, iş zekası ve analitik çözümlere odaklanan kurumsal yazılımlar konusunda 17 yıldan fazla deneyime sahiptir. Subrata, 2014 yılında Informatica'ya katılmadan önce, SAP, Business Objects, NCR gibi şirketlerde liderlik, ürün yönetimi, ürün pazarlama, kurumsal strateji rollerini ve operasyonlarının yönetimini üstlenmiştir. Uzmanlık alanı, yeni ürünleri piyasaya başarıyla sunmayı, stratejik işbirliği programlarının geliştirilmesini ve satışların büyümesinin doğrudan yönetimini içerir. Hindistan Motilal Nehru Ulusal Enstitüsü'nden Mühendislik diplomasına sahiptir. Georgia Üniversitesi'nde Yapay Zeka konusunda MBA ve Teknoloji eğitimi almış, Subrata Emory Üniversitesi Goizueta Business School'da MBA Programı'nı tamamlamıştır.

Peter Ku
Informatica Global Endüstri Çözümleri Kıdemli Pazarlama Direktörü


Peter Ku, finansal hizmetler, kamu, sağlık ve perakende alanında Informatica'nın global endüstri pazarlama uygulamalarından sorumludur. Kurumsal veri yönetimi sektöründe 20 yılı aşkın deneyimiyle, Peter Ku, bugünün en kritik iş ihtiyaçlarını çözmeye yardımcı olmak için veri yönetimi, veri kalitesi, akıllı analitik, iş zekası, veri ambarı, ana veri yönetimi ve bu teknolojilerin kullanımında özellikle finansal hizmetler alanında önemli bir endüstri uzmanlığına sahiptir. Peter, yasal uyum, risk yönetimi, veri yönetişimini adresleyen en iyi uygulamalar ve veri yönetişimi stratejilerinde tartışılan bir çok makalenin yazarı ve sayısız global etkinliğin düzenli sunucusudur.