Veri Yönetişimi


Veri Yönetişimi ile Veriyi Stratejik bir İş Varlığına Dönüştürün
 
Veri yönetişimi konusunda Informatica çözümleri, yalın ve çevik veri yönetimi prensiplerini temel almaktadır. Bu prensiplerin kullanımı, hızlı bir şekilde, organizasyonun veri yönetişimi politikalarını da hayata geçirmektedir.

Çözüm; veri kalitesini iyileştirmeye, hassas verileri korumaya, etkin bilgi paylaşımını teşvik etmeye, güvenilir kritik iş verileri sağlamaya ve verinin yaşam döngüsünde bilgi yönetimine odaklanır.

Veri yönetişimi için eşsiz bir yaklaşım sunan çözüm, riskleri en aza indirmek ve hızlı bir şekilde iş değeri oluşturmak üzere en iyi uygulamalardan derlenmiştir. Ekonomik bir değer ve rekabet avantajı yaratmak için kullanılan Informatica çözümü, veri yönetişimiyle, veriyi kurumsal bir varlıktan stratejik bir varlığa dönüştürür.

Bu çözüm etkili bir veri yönetim programı için temel olarak aşağıdaki alanlarda hizmet vermektedir:
  1. Finansal performansı artırmak
  2. Operasyonel etkinliğini ve verimliliği artırmak
  3. Tamamen yasal gereksinimlere uygunluk
Informatica Veri Yönetişimi Çözümü Temel Özellikleri

Veri keşfi ve profillendirmeyle, varolan heryerde gizlenmiş veri kalitesi problemlerini ortaya çıkarır.
Verinin izini sürme ve proaktif veri kalitesi izlemeyle, kurum genelinde veri kalitesi sorunlarını izler ve veri kalitesi beklentilerini sürekli olarak yerine getirilmesini sağlar.
Temel veri yönetimiyle, müşterilerin, ürünlerin veya herhangi bir veri alanının yetkili görünümünü oluşturur.
Metadata yönetimiyle, veri entegrasyonunda etkin değişimi yönetmek için görünürlüğü ve araçları sağlar.
Bir iş sözlüğü oluşturarak, veri entegrasyonu konusunda açık iletişimi sağlar ve standart iş terimlerini tanımlar.
Veri saklama ve arşivlemeyle, emekliye ayrılan sistemleri ve uygulamaları güvenli bir şekilde yönetir.

Veri Yönetişimi için Informatica Teknolojileri

Veri Arşivleme
Veri gelişimini düşük maliyetlerle kontrol etmek, uygulama performansını artırmak ve veri saklama düzenlemelerine uyum sağlamak için üretim veritabanlarındaki verilerinizi arşivler.
Veri Arşivleme için tıklayınız...

Veri Kalitesi
Informatica Veri Kalitesi, iş yapış modelinizi tamamen değiştirerek, güvenli veriye istediğiniz zaman ve ihtiyacınız olan şekilde ulaşmanızı hedefler.
Veri Kalitesi için tıklayınız...

Veri Keşfi
Informatica Veri Keşfi, şirketinizin veri hakkındaki bakış açısını değiştirecektir. Gelişmiş versiyonu ile iş analisti, veri yöneticisi ve IT geliştiriciler; her uygulamanın, her projenin her türlü verisini profillendirebilirler.
Veri Keşfi için tıklayınız... 

Temel Veri Yönetimi
Temel Veri Yönetimi (MDM), stratejik önem taşıyan temel verilerinizdeki tutarsızlıkları ve mükerrerlikleri tespit eder, ortadan kaldırır ve verilerinizin farklı uygulama ve sistemlerle senkronize bir şekilde paylaşılmasını sağlar.
Temel Veri Yönetimi için tıklayınız...

PowerCenter
Operasyonel verimliliğinizi, kurumsal veri entegrasyonu için oluşturulmuş kapsamlı, bütünleşik ve tekil bir platform üzerinden geliştirir.
PowerCenter için tıklayınız...