ACL Desktop Edition

ACL Desktop Edition
Denetçiler tarafından denetçilerin kullanımı için geliştirilmiş; Bilgisayar Destekli Denetim (CAATTs) yöntemini kullanan bir veri analiz aracı olan ACL Desktop, denetim dünyasında bir standart haline gelmiştir.


 
ACL Desktop doğrudan denetçilerin kullanımı için ilk olarak 1987 yılında denetçiler tarafından geliştirilmiş Bilgisayar Destekli Denetim (CAATTs) yöntemini kullanan bir veri analiz aracıdır.

ACL Desktop Edition işlemsel analizinizin derinliğini ve genişliğini artırarak, bulgularınızda size güven vermektedir.

Veriye erişmek, analiz etmek ve raporlama yapabilmek için eşsiz bir entegrasyon sağlayan ACL Desktop Edition, aynı zamanda veri kaynağındaki tüm verilerin kalitesini ve bütünlüğünü eksiksiz bir şekilde korumaktadır.

Kurumunuza, işlemsel veri bazında anında görünürlük sağlamaktadır.
Veri Bütünlüğü
ACL Desktop Edition şirketinizin bütün verisine salt okunur erişim sağlamaya önem verir. Veriyi kaynaktan okur, kaynak veri asla değiştirilmez, düzeltilmez ve silinmez. Elinizdeki kaliteli ve bütünlüğü korunmuş veri sayesinde, ihtiyaç duyduğunuz analizleri güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı
Data Definition Wizard’ ın kullanım kolaylığı ile veriyi seçebilir, tespit edebilir ve biçimleyebilirsiniz. Excel, Access, PDF ve XML verilerini doğrudan bir yerden başka bir yere taşıyabilirsiniz.

Esnek ve güçlü analitik yetenekleri değişken teknik eğilimleri dikkate alır. ACL Desktop Edition yerleşik analiz komutlarına önem verir, bu sayede programlama dili öğrenmek zorunda kalmazsınız. Böylelikle aylar boyu sürecek işlerinizi birkaç günde halledebilirsiniz.

Geniş Veri Setlerinin Analizi

Veriyi hızlı bir şekilde işlemek, sonuçlarınızın kapsamından yüzde yüz emin olmak ve en yüksek güveni edinmek için ACL Desktop Edition’ın yeteneğinden ve eşsiz hızından yararlanabilirsiniz.

Denetime Özel Analitikler
ACL Desktop Edition yerleşik analiz komutları, veri analizi için önceden programlanmıştır. ACL Desktop Edition, basit analizlerden karmaşık analizlere, geniş kapsamlı analitik kabiliyet kazandırır. İstediğiniz zaman, metodolojinizi takip edebilir, istisnaları soruşturabilir, verilerinizi anlık analiz ederek, anında sonuçlara ulaşabilirsiniz. Scriptler üzerinden eş zamanlı uyarıları etkinleştirerek ve analitik testleri otomatikleştirerek sürekli izleme yapabilir, verinin tamamına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Görüntüleme ve Raporlama
Her bir sonuç için ayrı bir tablo oluşturarak sonuçlarınıza anlaması kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Komutlar, sonuçları ya formatlanmış bir tablo ile ya da grafik olarak görüntüler. Aktiviteler log’da kaydedilir, böylelikle bir önceki analizlere bakabilir, kolayca sonuçlara ulaşıp karşılaştırma yapabilirsiniz. Önceden hazırlanmış tabloları diğer uygulamalar ile paylaşabilirsiniz. Raporları kolay bir şekilde Excel, Access ve Delimited formatlara, rapor dokümanlarına, Crystal Reports® veya XML’e dönüştürebilirsiniz.

Ortak Kullanıcı Arayüzü
ACL Desktop Edition kolay ve anında veri erişimi için basit bir bakış açısı sağlar. Mesela bir kaç ''tıkla'' sunucu veriden, mainframe veriye, SAP ERP verisine veya birbirine bağlı PC’lerdeki saklanmış veriye geçebilirsiniz. Bu özellik yeni kaynaklara erişimde etkili bir performans ve üst derecede esneklik garanti eder.


ACL Desktop Edition - Genel Özellikler 1