İş Zekası

İş Zekası Süreçlerinde Uçtan Uca Çözüm

Kurumların stratejik, operasyonel ve taktiksel olarak doğru kararlar almasında, BT bağımlılıklarını azaltmaya, pazar eğilimlerini ya da yeni gelir fırsatlarını daha hızlı tanımasına destek olmak amacıyla İş Zekası alanında uçtan uca çözümler tasarlıyoruz.

30+
yıl tecrübe
40+
alan uzmanı
60
müşteri
70+
proje

İş Ortaklarımız

İş Ortaklarımız

İş Zekası

Nedir?

İş Zekası Nedir?

İş zekası (BI), işletmelerin mevcutta ve geçmişte bulunan verilerini analiz etmelerine yardımcı olarak stratejik kararlar almaları için eyleme dönüştürebilir içgörüler elde etmelerine imkan tanıyan strateji ve teknolojilerdir. Kurumlar ham verilerini anlamlı ve kullanışlı bir yönteme dönüştürmek amacıyla İş Zekası yöntemlerine başvurmaktadır.

Veri madenciliği, veri hazırlama, veri yönetimi çok boyutlu analiz süreçleri ve veri görselleştirmesi gibi bileşenlere imkan veren iş zekası kurumlarda verimlilik artışı, şeffaflık, iş süreçlerinin daha basit ve efektif yönetimi ve verilerin anlaşılabilirliğinin artışı gibi avantajlar sunar.

Qlik Sense - Veri Analitiği Çözümlerimiz

Self-Service Veri Görselleme ve Hazırlama
Etkileşimli Analiz - Hazır Analitik Uygulamalar
Arama ve Konuşma Analitiği
Özelleştirilmiş & Giydirilmiş Ekranlar ve Analizler
Raporlama Yetkinlikleri

Qlik Veri Entegrasyonu Çözümlerimiz

Qlik Replicate - Data Streaming (CDC)
Veri Ambarı Otomasyonu
Catalog & Lineage
End-to-end Lineage

Sektörün İhtiyaçlarına Özel Tasarlanmış Ürünlerimiz

No items found.
BAŞARI HİKAYESİ

Eczacıbaşı Verinin Gücüyle Yükseliyor | Rota Projesi

DnA adını verdiğimiz veri ve analitik strateji framework'ünü uygulamak için Eczacıbaşı ile birlikte Rota projesini başlattık.

HEMEN İZLE
5
Veri ve Analitik Strateji Boyutu
6
Topluluk Şirketi
2022
Analitik Stratejileri

Veri yönetiminde uzun yıllardır tecrübe sahibi olan Damalink ve Komtaş ekibi bu projede bize her adımda kaynak, rehberlik ve çözüm sunan ideal bir partner oldular. Damalink ve Komtaş’a destekleri için yürekten teşekkür ederiz.

Bülent Çetinkaya
TANI - Veri Teknolojileri Yönetimi

KVKK'ya hiçbir ilave risk getirmeden bir çeşit Cloud Analitik sistemine sahip olduk. Verilerimiz kesinlikle Enerjisa'yı terk etmiyor. Çalışanlarımıza gönül rahatlığı ile kolay ve hızlıca veriye dayalı çalışmalarını yapma fırsat sunuyoruz.

Onur Karadeli
Enerjisa - Advanced Analytics Manager

Yeni nesil veri ambarlarında veri kullanımını demokratikleştirmenin yolu çok iyi metadata yönetiminden geçiyor. Biz bu yolculukta veri entegrasyonu için uzun yıllardır birlikte çalıştığımız Informatica’yı seçtik.

Şeniz Gayde
Yapı Kredi Bankası - Director, Data Applications Development

Damalink ekibi, teknik becerileri ve iş birlikçi yaklaşımlarıyla Fibabanka için özel geliştirdikleri çözümler ile projenin başarıyla tamamlanmasını sağladılar. Veri yönetişimi çalışmalarını yürüteceğimiz tüm altyapılarımızı oluşturmuş olduk

Özge Seyhan
Fibabanka - Data Governance Director

Bu proje sayesinde milyonlarca müşterimiz tarafından aralıksız kullanılan servislerimizin kalitesi ve yaşadıkları Vodafone deneyimini iyileştirerek onlara en iyi deneyimi sağlamış ve doğru kişiye doğru çözümü sunmuş olduk.

Meltem Özgan
Vodafone - Customer Insight & Benchmarking Senior Manager

Proje kapsamında oluşturulan ortam ile veriyi hızla işleyebilme ve karar verici ekiplerimizin çevik bir şekilde bu veriyi kullanabilmelerini sağladık. Sürdürülebilirlik ve kalite algısıyla ele alınan süreç için Komtaş'a teşekkür ederim.

Ahmet Kalafat
LC Waikiki - Big Data & Data Architecture Manager

Engelleri iyi tanımlayamaz ve bu engellerle ilgili olan konuları önden planlayarak aşamazsanız doğru rotada gitmeniz çok mümkün olmaz. Geminin rotasını doğru yere koyabilmek için Komtaş ekibiyle birlikte Rota projesini başlattık.

Gürkan Papila
Eczacıbaşı - CIO

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Sizinle iletişim kurmak için sabırsızlanıyoruz. Formu doldurarak en hızlı şekilde size ulaşmamızı sağlayın.

Adınız ve Soyadınız*
Şirket E-Mailiniz*
Telefon Numaranız
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.