TEKNOLOJİLERİMİZ

Alteryx

Alteryx, kurumların analitiği otomatikleştirerek akılcı kararlar almasına ve kurum genelinde veri içgörüleriyle değer üretmesine yardımcı olur.

İş Ortaklarımız

Alteryx

Kimler için?

Kaliteyi güvence altına almak, maliyetleri düşürmek ve tedarik zincirlerini optimize etmek için üretim hattı boyunca ürün verimliliğini en üst düzeye çıkarın.

Üreticiler, ürün, kanallar ve talebi etkileyen diğer faktörler üzerinden müşterilerin ihtiyaçları üzerine eyleme geçirilebilir içgörüler oluşturmak için iç ve dış veriler üzerinde analitik otomasyondan yararlanarak çarpıcı ticari sonuçlar elde etmektedir.

Analitik Otomasyon üretim sonuçlarını iyileştirmektedir.

Müşteriniz için doğru üründen doğru miktarda üretmek veya tedarik etmek için otomatik analitik gerekir. En başarılı üreticilerden bazıları Alteryx'i kullanarak tahminlerini, tedarik kararlarını ve hizmet içi ekipmanların çalışma süresini iyileştirmektedir.

Talep tahmini: Rafta bulunabilirliği artırın ve stok dışı durumları önleyin.

Envanter optimizasyonu: Müşterilerin tüketim davranışlarını net bir şekilde görerek rekabetçi bir tedarik zinciri oluşturun.

Kestirimci bakım: Potansiyel arıza sürelerini ortaya çıkmadan önce belirleyin ve giderin.

Finansal Hizmetler Analitiği

Uyumluluğu yönetin, riski azaltın, daha derin müşteri bilgileri kazanın ve daha yüksek marjlar için operasyonel verimliliği artırın.

Geliri artırmak, verimliliği iyileştirmek ve riski azaltmak için yeni fırsatları belirleyen bir analitik strateji geliştirin. Tekrarlayan analitik süreçleri otomatikleştirin ve kodlu veya kodsuz tahmine dayalı modeller uygulayın.

Analitiğinizi Otomatik Hale Getirin

Otomatik analitik sayesinde finansal hizmetler uzmanları yeni fırsatları belirleyebilir, müşteri kaybını azaltabilir, düzenlemelere daha kolay uyum sağlayabilir ve ESG kriterlerini karşılayabilir.

Müşteri kayıplarını azaltmak ve onlara yönelik kişiselleştirilmiş teklifler geliştirin.

Riski azaltın ve kişisel verilerin yönetildiğinden ve korunduğundan emin olun.

Bir analitik stratejisi oluşturun ve departmanlar arası işbirliğine dayalı analitik çalışmaları için tek bir kaynak sağlayın.

Tedarik zinciri ve müşteri deneyimi kapsamındaki sonuçları iyileştirmek adına talebe ilişkin daha derin içgörüler geliştirin.

Perakendeciler ve CPG şirketleri, ürünler, kanallar ve talebi etkileyen diğer faktörler üzerinden müşterilerin ihtiyaçları hakkında eyleme dönüştürülebilir içgörüler geliştirmek için dahili ve harici veriler üzerinde analitik otomasyondan yararlanarak önemli ticari çıktılar elde etmektedir.

 • Müşterilerin tüketim davranışları hakkında net bir bakış açısı elde edin.
 • İlgili boşlukları yüksek talep gören ürünlerle doldururken düşük performans gösteren SKU'ları bırakın.
 • Değer temelli ticaret teşvikini birlikte oluşturmak için tüm yararlı talep sinyallerine erişin.
 • Pazarlama yatırımlarını dinamik tüketici davranışlarıyla uyumlu hale getirin.
 • Gelen, giden ve tersine lojistiği optimize edin.

Kurumsal, klinik ve hastalarınıza dair sonuçlarınızı iyileştirmek için hasta ve sağlık hizmetleri operasyonlarının birleşik bir görünümünü sağlayın.

Kurumunuz ve hizmet verdiğiniz bireyler ve aileler için olumlu değişimin katalizörü olabilirsiniz.

Organizasyonunuzu Dönüştürün

Sağlık sektörü on yıllardır önemli değişimler geçiriyor. Sağlık hizmetlerine erişimi artırmaya yönelik hükümet girişimleri, değere dayalı ödeme modelleri, tüketicilerin sağlık hizmeti satın alma kararlarına daha fazla katılımı ve sağlık hizmeti bilgilerinin dijitalleştirilmesi gibi faktörlerin bir araya gelmesi değişimin hızını artırdı. Değişimle birlikte gelen veri akışı ve karar vericilerin analiz ve hastanın tek bir görünümü için artan beklentileri, birçok tedarikçi ve sigorta şirketinin IT organizasyonlarını zorlamaktadır.

Alteryx, veri analistlerine ve iş kullanıcılarına herhangi bir kod yazmadan ve herhangi bir IT bağımlılığı veya gecikmesi olmaksızın verileri kendi başlarına hazırlama, harmanlama ve analiz etme olanağı sağlayarak sağlık hizmeti şirketlerinin karar verme hızlarını artırmalarına yardımcı olur.

Alteryx

Kimler için?

Veri Analistleri

İçgörülere daha hızlı ulaşmak için formattan bağımsız olarak en önemli veri kaynaklarınıza erişin. Alteryx verileri demokratikleştirir, böylece sevdiğiniz işe, yani verileri analiz etmeye ve sorularınıza yanıt almaya başlayabilirsiniz.

Analitik Liderleri/Yöneticileri

Kararlarınızı hızla yatırım getirisine dönüştürün ve veri yatırımlarınızdan daha fazla iş kazancı elde edin. Net bir analitik stratejisi oluşturun ve ekipleri otomatize analitik ile her zamankinden daha hızlı içgörüler sunmaları için güçlendirin.

İş Ekibi Liderleri/Yöneticileri

İş kararlarını dakikalar içinde netleştiren otomatize analitik, veri bilimi ve tahmine dayalı modellerle her türlü zorluğu bir kazanıma dönüştürün. Güçlü ekipler kurun, işbirliği yapın ve hem üst hem de alt karlılığı artıran çözümler sunun.

IT Yöneticileri

Verileri, süreçleri ve insanları bir araya getiren standartlaştırılmış, merkezi olarak yönetilen, kurumsal düzeyde bir analitik altyapısı oluşturun.

Veri Analistleri
Analitik Liderleri/Yöneticileri
İş Ekibi Liderleri/Yöneticileri
IT Yöneticileri
Nasıl Çalışır?

Alteryx'in Nasıl Çalıştığını 2 Dakikada Keşfedin!

Alteryx Designer: Prep. Blend. Repeat.

Farklı verileri bir araya getirin, analiz edin, modelleyin ve sürükle-bırak araçlarını kullanarak bu içgörüleri paylaşın. 300'den fazla sürükle - bırak analitik otomasyon aracı ile herhangi bir iş sürecinin analitik iş akışlarını oluşturun. Low-code, no-code tahmine dayalı ve öngörücü analitik ile trendleri ve kalıpları keşfedin. Alteryx SDK'ları, geliştiricilerin ve kullanıcıların çeşitli program dillerini kullanarak araç paletlerine kolayca özel yöntemler ve formüller eklemesine olanak tanır.

Alteryx Server: Analitik süreçlerinizi ölçeklendirin, paylaşın ve otomatikleştirin.

Alteryx Designer ile iş akışları oluşturun ve raporlama ve otomatize sonuçları zamanlamak için bunları Alteryx Server'da yayınlayın. Yerleşik veri yönetişimi, merkezi olarak yönetilen güvenlik ve yüksek kullanılabilirlik ile analitiği kurum çapında ölçeklendirin. Sonuçları BI panolarına, kurumsal sistemlere, veri göllerine, RPA sistemlerine, Excel'e, belgelere ve diğer ortamlara otomatik olarak iletmek için analitik işleme süreçlerini planlayın. Kuruluşunuzun yönetişim stratejisine uyacak şekilde tasarlanmış esnek ve güvenli bir mimari oluşturun.

Etkinlik, Akış Analizi ve Entegrasyon Use Case Uygulamaları

Bulut Entegrasyonu

- Olaya Yönelik Veri Gölü ve Veri Ambarı Entegrasyonu
- Kullanıma hazır veri entegrasyonu
- ETL / ELT Uygulamaları
- Kurumsal sistemler, ürün back-end'leri ve bulut arasında verilerinizi gerçek zamanlı taşıma imkanı

Bulut Maliyetini Düşürme

- Akıllı ön işleme ile veri hacimlerini azaltın.
- Pahalı bulut hizmetlerini atlayın ve doğrudan depolamaya entegre edin.
- Daha az bileşenle veri mimarinizi basitleştirin.
- Daha hızlı ve daha kolay inovasyon ile entegrasyon sürecinin personel maliyetini azaltın.

Çoklu Bulut & Hibrit Entegrasyon

Nerede çalışırsa çalışsın tüm iş yükünüz genelinde devreye alma ve izleme süreçleri için sunulan merkezi bir kontrol düzlemi sayesinde şirket içinde ve çoklu bulutta entegrasyonları çalıştırabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Deneyim

- Ürün back-end'leri, ERP, CRM, envanter, tedarik zincirleri ve diğer tüm sistem veya uygulamaları entegre ederek harika bir müşteri deneyimi yaratın.
- Entegrasyonlarınıza akıllı otomasyonlar ve mantık ekleyin.

Alteryx Analytics Cloud Platform

Alteryx Analytics Cloud, otomatik veri hazırlama ve analitik, makine öğrenimi ve yapay zeka tarafından üretilen içgörülerden oluşan birleşik çözümler sunar. Her kullanıcıya doğru analitik yeteneği sunar ve uçtan uca kurumsal analitik çözümlerini desteklemek için ekipler arasında işbirliğine olanak tanır.

 • ETL/ELT
 • Veri Hazırlama, Zenginleştirme, Veri Kalitesi
 • Analiz, Jeo-uzamsal, AutoML
 • Raporlama, Analitik Uygulamaları, Veri Hikayeleri
Alteryx
TEKNOLOJİSİNİ KEŞFEDİN

Google Cloud ürünleri ile gerçek zamanlı içgörüleri keşfedin

BigQuery

Veri analizi için tasarlanmış sunucusuz, sınırsız ölçeklenebilir ve uygun maliyetli çoklu bulut destekleyen Google Veri Ambarı(DWH) servisi.  
- Yerleşik Makine Öğrenmesi fonksiyonları sayesinde verileriniz üzerinde SQL ile modeller yaratıp sonuçlarını kullanabilirsiniz.
- Herhangi bir bulut ortamındaki verilerinizi BigQuery datasetleri olarak analiz edebilmenize imkan tanır.
- Realtime analizleri yapabilmenize imkan tanıyan bir teknoloji sağlar.
- Tüm veri kaynaklarından elde ettiğiniz verilerini tek bir ortamda yönetip sorgulayabilirsiniz.

Başarı hikayemizi incelemek için tıklayın.

DataFlow

Sunucusuz, hızlı ve uygun maliyetli stream ve batch veri işleme servisi.
- Tümüyle yönetilen veri işleme hizmeti.
- Gerekli tüm işlem kaynaklarının otomatik olarak sağlanması ve yönetimi.
- İşlemlerin en kısa sürede bitmesi için otomatik ölçeklendirme.
- Son versiyon Apache BEAM SDK desteği.
- Güvenli ve tutarlı veri işleme

Pub/Sub

BigQuery, Data Lake veya operasyonel veritabanlarına aktarmak üzere real-time event datalarını kolayca alın.
- Analiz event datalarını herhangi bir kaynaktan kolayca alıp, Dataflow ile BigQuery'ye aktarabilirsiniz.
- Operasyonel iş yükü gerektirmeyen, güvenli, ölçeklenebilir mesajlaşma veya kuyruk sistemi.
- In-order ve any-order at-least-once mesaj teslim yetenekleri içerir.
- Hassas erişim kontrolleri ve her zaman açık şifreleme ile verileri güvenli bir şekilde iletilir.

DataProc

Dataproc, Apache Hadoop, Spark, Flink, Presto ve 30+ açık kaynaklı araç ve framework’ü çalıştırmak için tam olarak yönetilen ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir hizmettir. Veri gölü modernizasyonu, ETL ve güvenli veri bilimi için Dataproc'u geniş ölçekte, Google Cloud ile entegre olarak çok düşük bir maliyetle kullanabilirsiniz.
- Kurumsal düzeyde güvenlikle, açık kaynaklı veri analitiği işlemlerini geniş ölçekte çalıştırabilirsiniz.
- Sunucusuz olarak kullanabileceğiniz gibi, Google Compute Engine veya Google Kubernetes Engine üzerinde de çalıştırabilirsiniz.
- Kerberos, Apache Ranger ve Kişisel Kimlik Doğrulama gibi gelişmiş güvenlik yapılandırmalarına imkan tanır.
- Saniye başına fiyatlandırma ile on-premise data lake sistemlerine kıyasla %54 daha düşük TCO elde edebilirsiniz.

Looker

İş zekası, veri uygulamaları ve analitik işlemleri için kurumsal BI platformu.
- Tüm veri kaynaklarına erişim
- ‘Ortak Veri Modeli’ kavramı sayesinde tekrar kullanılabilirlik
- Cloud veri setleriyle eşsiz performans
- Özelleştirilmiş ve önceden tanımlı data uygulamaları

Cloud Data Fusion

Kurumsal ölçekte, tamamen yönetilen, bulut veri entegrasyon servisi.
- Data pipeline’larının dağıtımını sağlayan görsel “Drag and Drop” yönetim konsolu
- 150'den fazla önceden yapılandırılmış bağdaştırıcı ve dönüştürücüden oluşan geniş ve ücretsiz kütüphane
- Google Cloud hizmetlerine native entegrasyon
- Kök neden ve etki analizi için uçtan uca veri dizisi

Data Catalog

Tam olarak yönetilen ve ölçeklenebilir veri kataloğu ve meta veri yönetimi hizmeti.
- Basit ve güçlü bir arama arayüzüyle verilerinizin keşfedin.
- Teknik meta verilerini otomatik olarak senkronize edin ve iş meta verileri için şematik etiketler oluşturun.
- Bulut Veri Kaybını Önleme (Data Loss Prevention | DLP) entegrasyonu aracılığıyla hassas verileri otomatik olarak etiketleyin.

Cloud Composer

Tam olarak yönetilen bir iş akışı ve pipeline düzenleme hizmeti.
- Hibrit ve çoklu bulut ortamlarına yayılan ardışık düzenleri yazıp, planlayıp, monitör edin.
- Open Source Apache Airflow desteği.

DataPrep

Verileri görsel olarak keşfetmek, temizlemek, analiz ve makine öğrenmesine hazırlamak için akıllı bir bulut veri hizmeti. 
- Hızlı keşif ve anomali tespiti
- Kolay ve güçlü veri hazırlama
- Tahmine dayalı dijital dönüşüm 
- Zengin dönüşümler
- Aktif profilleme
- Veri kalitesi kuralları
- Data pipeline düzenlemeye yardımcı
- Standardizasyon

Vertex AI

Veri bilimi(data science) ve makine öğrenmesi için tümüyle yönetilen, uçtan uca bir platform sunuyor.  
- İhtiyacınız olan tüm makine öğrenmesi araçlarını tek bir yapay zeka platformunda topluyor.
- Önceden eğitilmiş ve özel araçları kullanarak, makine öğrenmesi modellerini birleşik bir yapay zeka platformunda daha hızlı oluşturun ve ölçeklendirin.
- Veri bilimi ve makine öğrenmesi için tümüyle yönetilen, uçtan uca bir platform sunuyor.
- İhtiyacınız olan tüm makine öğrenmesi araçlarını tek bir yapay zeka platformunda topluyor.

Başarı hikayemizi incelemek için tıklayın.

Compute Engine

Google'ın altyapısında sanal makineler oluşturmanıza ve çalıştırmanıza olanak tanıyan güvenli ve özelleştirilebilir bilgi işlem hizmeti. 
- Önceden oluşturulmuş ve kullanıma hazır yapılandırmalarla hızlı bir şekilde çalışmaya başlayın.
- Maliyeti dengelerken optimum miktarda vCPU ve     belleğe sahip sanal makineler oluşturun.
- Bilgi işlem maliyetlerini %91'e kadar azaltın.
- En hassas verilerinizi işlenirken şifreleyin.
- Otomatik önerilerle kaynak kullanımını optimize edin.

Google Kubernetes Engine

GKE, Kubernetes'i otomatik olarak dağıtmanın, ölçeklendirmenin ve yönetmenin basit bir yoludur. 
- Otomatik ayağa kaldırma ve yönetim Pod ve cluster otomatik ölçeklendirme
- Önceden oluşturulmuş Kubernetes uygulamaları ve şablonları
- Konteyner özelinde yerel ağ iletişimi ve güvenlik
- İş yüklerini kolayca taşımak için otomatik araçlar

Alteryx

Kimler için?

Kurumsal, klinik ve hastalarınıza dair sonuçlarınızı iyileştirmek için hasta ve sağlık hizmetleri operasyonlarının birleşik bir görünümünü sağlayın.

Kurumunuz ve hizmet verdiğiniz bireyler ve aileler için olumlu değişimin katalizörü olabilirsiniz.

Organizasyonunuzu Dönüştürün

Sağlık sektörü on yıllardır önemli değişimler geçiriyor. Sağlık hizmetlerine erişimi artırmaya yönelik hükümet girişimleri, değere dayalı ödeme modelleri, tüketicilerin sağlık hizmeti satın alma kararlarına daha fazla katılımı ve sağlık hizmeti bilgilerinin dijitalleştirilmesi gibi faktörlerin bir araya gelmesi değişimin hızını artırdı. Değişimle birlikte gelen veri akışı ve karar vericilerin analiz ve hastanın tek bir görünümü için artan beklentileri, birçok tedarikçi ve sigorta şirketinin IT organizasyonlarını zorlamaktadır.

Alteryx, veri analistlerine ve iş kullanıcılarına herhangi bir kod yazmadan ve herhangi bir IT bağımlılığı veya gecikmesi olmaksızın verileri kendi başlarına hazırlama, harmanlama ve analiz etme olanağı sağlayarak sağlık hizmeti şirketlerinin karar verme hızlarını artırmalarına yardımcı olur.

Sağlık

Tedarik zinciri ve müşteri deneyimi kapsamındaki sonuçları iyileştirmek adına talebe ilişkin daha derin içgörüler geliştirin.

Perakendeciler ve CPG şirketleri, ürünler, kanallar ve talebi etkileyen diğer faktörler üzerinden müşterilerin ihtiyaçları hakkında eyleme dönüştürülebilir içgörüler geliştirmek için dahili ve harici veriler üzerinde analitik otomasyondan yararlanarak önemli ticari çıktılar elde etmektedir.

 • Müşterilerin tüketim davranışları hakkında net bir bakış açısı elde edin.
 • İlgili boşlukları yüksek talep gören ürünlerle doldururken düşük performans gösteren SKU'ları bırakın.
 • Değer temelli ticaret teşvikini birlikte oluşturmak için tüm yararlı talep sinyallerine erişin.
 • Pazarlama yatırımlarını dinamik tüketici davranışlarıyla uyumlu hale getirin.
 • Gelen, giden ve tersine lojistiği optimize edin.

Perakende

Kaliteyi güvence altına almak, maliyetleri düşürmek ve tedarik zincirlerini optimize etmek için üretim hattı boyunca ürün verimliliğini en üst düzeye çıkarın.

Üreticiler, ürün, kanallar ve talebi etkileyen diğer faktörler üzerinden müşterilerin ihtiyaçları üzerine eyleme geçirilebilir içgörüler oluşturmak için iç ve dış veriler üzerinde analitik otomasyondan yararlanarak çarpıcı ticari sonuçlar elde etmektedir.

Analitik Otomasyon üretim sonuçlarını iyileştirmektedir.

Müşteriniz için doğru üründen doğru miktarda üretmek veya tedarik etmek için otomatik analitik gerekir. En başarılı üreticilerden bazıları Alteryx'i kullanarak tahminlerini, tedarik kararlarını ve hizmet içi ekipmanların çalışma süresini iyileştirmektedir.

Talep tahmini: Rafta bulunabilirliği artırın ve stok dışı durumları önleyin.

Envanter optimizasyonu: Müşterilerin tüketim davranışlarını net bir şekilde görerek rekabetçi bir tedarik zinciri oluşturun.

Kestirimci bakım: Potansiyel arıza sürelerini ortaya çıkmadan önce belirleyin ve giderin.

Üretim

Finansal Hizmetler Analitiği

Uyumluluğu yönetin, riski azaltın, daha derin müşteri bilgileri kazanın ve daha yüksek marjlar için operasyonel verimliliği artırın.

Geliri artırmak, verimliliği iyileştirmek ve riski azaltmak için yeni fırsatları belirleyen bir analitik strateji geliştirin. Tekrarlayan analitik süreçleri otomatikleştirin ve kodlu veya kodsuz tahmine dayalı modeller uygulayın.

Analitiğinizi Otomatik Hale Getirin

Otomatik analitik sayesinde finansal hizmetler uzmanları yeni fırsatları belirleyebilir, müşteri kaybını azaltabilir, düzenlemelere daha kolay uyum sağlayabilir ve ESG kriterlerini karşılayabilir.

Müşteri kayıplarını azaltmak ve onlara yönelik kişiselleştirilmiş teklifler geliştirin.

Riski azaltın ve kişisel verilerin yönetildiğinden ve korunduğundan emin olun.

Bir analitik stratejisi oluşturun ve departmanlar arası işbirliğine dayalı analitik çalışmaları için tek bir kaynak sağlayın.

Bankacılık ve Finans

Sağlık
Perakende
Üretim
Bankacılık ve Finans
BAŞARI HİKAYESİ

Türk Hava Yolları EDW Modernization Journey Takes Off with Next-Gen Teradata Platform

HEMEN İZLE
60.000+
Toplam Rapor Adedi
5.000+
Aktif Günlük ETL İşi
40.000+
Günlük Sorgu Adedi
REFERANSLARIMIZ

Başarılı İş Ortaklarımıza Katılın!

Sektöründe öncü 120'den fazla şirket ile 200'den fazla başarılı proje geliştirerek Türkiye'nin alanında lider şirketleri ile çalışıyoruz.
Siz de başarılı iş ortaklarımız arasındaki yerinizi alın.

İlETİŞİM FORMU

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Formu doldurarak çözüm danışmanlarımızın tarafınıza en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayın.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
İLETİŞİME GEÇ
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. “Kabul Et” butonuna tıkladığınızda bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Çerezleri nasıl kullandığımız, sildiğimiz ve engellediğimiz ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Politikası sayfasını okuyunuz.