TEKNOLOJİLERİMİZ

Looker

Verileri deneyimleme ve anlamlı çıktılar üretme süreçleri her geçen gün değişiyor. Looker etkili bir dashboard üretmenin yanı sıra size yeni imkanlar da sunuyor. Kullanıcılar için analizleri, güçlü veri odaklı deneyimlere dönüştürerek verilerinizden daha fazla değer elde etmenize olanak sağlıyor.

İş Ortaklarımız

Looker

Kimler için?

Satış performansınızı optimize edin

Looker, değerli bilgiler sağlayabilen ve promosyon döngülerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olan üretim iş zekası çözümleri sağlar. Talep aşamalarındaki problemleri keşfedebilir, satın alma yolundaki sorunlu noktaları bulabilir ve sonuç olarak karınızı maksimize edebilirsiniz.

Üretim trendlerini belirleyin

Neyin trend olduğu hakkında hiçbir veriniz yoksa, trendlerin zirvesinde nasıl kalabilirsiniz? Her bir kategori için markalarınızın performansı hakkında daha fazla bilgi edinmek, ürün kullanılabilirliğini analiz etmek, tedarik zinciri verimliliğindeki boşlukları belirlemek ve gereksiz harcamaları azaltmak için üretim verileri analitiğini kullanabilirsiniz.

Müşterilerinizi tanıyın

Müşterilerinize istediklerinden daha fazlasını verebilmeniz ve bu süreçte gelirinizi artırmanıza destek olabilmeniz için müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi edinin. Üretim işletmeleri için analiz yazılımı ile müşteri davranışını izleyebilir, hangi müşterilerin değerli olduğunu belirleyebilir ve alışveriş sepeti davranışına ilişkin bilgi edinebilirsiniz.

Gelir Artışı Sağlayın

Looker, işletmelerin yüksek potansiyelli büyüme alanlarını ortaya çıkarmak ve müşteri davranışına ilişkin daha iyi bir öngörü geliştirmek için geliri, marjları ve satışları daha iyi anlamalarına yardımcı olacak verilere kolayca erişmelerini sağlar.

Veriye Dayalı Stratejiler Oluşturun

Ekipler arasında işbirliğini güçlendirerek birleştirici bir veri deneyimine kavuşun. Müşteri odaklı perakende verileriyle, müşteri segmentlerini tanımlamak, çok kanallı perakende pazarlama stratejilerini optimize etmek ve kapsamlı kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri oluşturmaya yardımcı olmak için mağaza içi ve online verilerden yararlanın.

Tedarik Zincirlerini Yönetin

Looker, fiyatlandırmayı optimize etmeye ve iadeleri azaltmaya yardımcı olabilecek neredeyse gerçek zamanlı perakende trendlerini belirlemek için yapay zekayı kullanan hızlı ve esnek bir çözümdür. Analitik perakende yazılımı, karmaşık tedarik zincirlerini yönetmek için verilerden yararlanır ve inovasyon yoluyla envanter ihtiyaçlarını planlayarak karlılığı destekler.

Gerçek zamanlı verilere hızlı ve güvenli erişim elde edin

Looker'ın veri yönetişimi yetenekleri, kullanıcılara atanan izin düzeyine özel verilere gerçek zamanlı erişimin sağlanmasına yardımcı olur. Kuruluşunuzdaki kullanıcılar, bir veri analistinin gözetimine ihtiyaç duymadan kendi sorularının yanıtlarını kendileri keşfedebilir.

Verilerinizi güvenli ve uyumlu tutun

Karmaşık yönetmelikler, tıbbi kayıtlardan sigorta suçlarına kadar çok çeşitli verileri yönetmeyi zorlaştırabilir. Looker, on-prem ya da bulutta farklı veritabanlarında depolanan veriler arasındaki yeni içgörülerin ve bağlantıların ilişkisini bulmanıza yardımcı olur.

Verimliliği ve hasta bakımını iyileştirin

Looker platformu, sağlık çalışanları için hasta bakımlarını iyileştirmeyi desteklemek ve gelecekteki potansiyel sağlık risklerini belirlemek için hasta bilgilerine erişmesine imkan sunar.

Looker

Kimler için?

Pazarlama Ekipleri

Müşterilerinizin satın alma yolculukları hakkında daha derin bilgiler edinebilirsiniz. Looker'ı kullanarak birden çok veri kümesini birleştirebilir, kanallar arası müşteri davranışını izleyebilir ve müşterilerinizle ilgili bilginizi artırabilecek birçok farklı özelliğe göre müşterilerinizi segmentlere ayırabilirsiniz.

Üretim Ekipleri

Kullanıcı deneyimini anlamak, başarılı bir ürün yaratmanın ve geliştirmenin bir parçası olabilir. Ürün analitiği için Looker'ı kullanmak, ürün yöneticilerinin ve mühendislerin ürün değişikliklerinin etkisini, müşteri segmentleri arasındaki davranış farklılıklarına ilişkin net bilgiler içeren ürünler tasarlamasını ve geliştirmesini kolaylaştırır.

Satış Ekipleri

Looker'ın bulut tasarımı, kuruluşunuz genelinde kafa karışıklığını ve anlaşmazlığı azaltabilen güvenilir bir ortam sunarken, tek bir gerçek kaynağı olabilen satış verileri için gelişmiş bir analitik sağlar. Bu üst yönetimden, satış temsilcilerine kadar tüm paydaşların satış verileri analizlerine daha fazla güvenmelerine imkan tanır ve geliri arttırmaya olanak sağlar.

Veri Bilimi Ekipleri

Looker yönetilen veriler sağlayabilir, böylece ihtiyacınız olan ölçümler önceden tanımlanmış, yeniden kullanılabilir ve güvenilir olur. Bu, bağlı kaynaklardan doğrudan gelişmiş analitik modellerinize veri toplamayı, birleştirmeyi ve beslemeyi kolaylaştırır.

Pazarlama Ekipleri
Üretim Ekipleri
Satış Ekipleri
Veri Bilimi Ekipleri
Nasıl Çalışır?

Looker'ın Nasıl Çalıştığını Keşfedin!

Looker ile Server kurulum, Yükseltme ve Bakım İhtiyacını Ortadan Kaldırın

Looker sizin yerinize meta datayı saklar ve yedekler. Tarayıcı tabanlı geliştirmeye olanak tanır. Ayrı bir uygulama ve yazılım yükleme zahmeti olmaz ve herhangi bir cihazdan direk tarayıcı ile bağlanıp geliştirme yapmanıza imkan sunar. Masaüstü, tablet ve mobil cihazlar için optimize edilmiştir.

Looker Esnek ve Güvenilir Veri Modeli Sunuyor

LookML veri modelleme katmanı ile model oluşturulup, bu model sayesinde esnek bir yapı inşaa edebilirsiniz. Oluşturulan bu yapı sayesinde farklı raporlar için ekstra zaman ve efor harcamadan aynı modeller tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Ayrıca in-memory olarak çalışmadığı için verileri, alınan veri tabanında bırakır ve veri hızı konusunda mükemmel bir performans sunar.

Etkinlik, Akış Analizi ve Entegrasyon Use Case Uygulamaları

Bulut Entegrasyonu

- Olaya Yönelik Veri Gölü ve Veri Ambarı Entegrasyonu
- Kullanıma hazır veri entegrasyonu
- ETL / ELT Uygulamaları
- Kurumsal sistemler, ürün back-end'leri ve bulut arasında verilerinizi gerçek zamanlı taşıma imkanı

Bulut Maliyetini Düşürme

- Akıllı ön işleme ile veri hacimlerini azaltın.
- Pahalı bulut hizmetlerini atlayın ve doğrudan depolamaya entegre edin.
- Daha az bileşenle veri mimarinizi basitleştirin.
- Daha hızlı ve daha kolay inovasyon ile entegrasyon sürecinin personel maliyetini azaltın.

Çoklu Bulut & Hibrit Entegrasyon

Nerede çalışırsa çalışsın tüm iş yükünüz genelinde devreye alma ve izleme süreçleri için sunulan merkezi bir kontrol düzlemi sayesinde şirket içinde ve çoklu bulutta entegrasyonları çalıştırabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Deneyim

- Ürün back-end'leri, ERP, CRM, envanter, tedarik zincirleri ve diğer tüm sistem veya uygulamaları entegre ederek harika bir müşteri deneyimi yaratın.
- Entegrasyonlarınıza akıllı otomasyonlar ve mantık ekleyin.

Geleneksel İş Zekasından Veri Deneyimine

Verilerin gerçek değerini ortaya çıkarmak için şirketlerin geleneksel iş zekasını (BI) aşan ve verileri operasyonel iş akışlarına yerleştiren çözümlere ihtiyacı var. Dijital dönüşümü hızlandırmak, modern veri ürünleriyle büyümeyi desteklemek ve iş gücünüzü güçlendirmek için anlamlı veri deneyimleri oluşturun.

  • Modern İş Zekası (BI) ve analitik çözümler
  • Entegre İçgörüler
  • Veriye Dayalı İş Akışları
  • Özelleştirilmiş Uygulamalar
  • Uçtan Uca Tek Bir Platform
  • Hızlı Değer Elde Etme Süresi
  • Daha Akıllı İşletim
Looker
TEKNOLOJİSİNİ KEŞFEDİN

Google Cloud ürünleri ile gerçek zamanlı içgörüleri keşfedin

BigQuery

Veri analizi için tasarlanmış sunucusuz, sınırsız ölçeklenebilir ve uygun maliyetli çoklu bulut destekleyen Google Veri Ambarı(DWH) servisi.  
- Yerleşik Makine Öğrenmesi fonksiyonları sayesinde verileriniz üzerinde SQL ile modeller yaratıp sonuçlarını kullanabilirsiniz.
- Herhangi bir bulut ortamındaki verilerinizi BigQuery datasetleri olarak analiz edebilmenize imkan tanır.
- Realtime analizleri yapabilmenize imkan tanıyan bir teknoloji sağlar.
- Tüm veri kaynaklarından elde ettiğiniz verilerini tek bir ortamda yönetip sorgulayabilirsiniz.

Başarı hikayemizi incelemek için tıklayın.

DataFlow

Sunucusuz, hızlı ve uygun maliyetli stream ve batch veri işleme servisi.
- Tümüyle yönetilen veri işleme hizmeti.
- Gerekli tüm işlem kaynaklarının otomatik olarak sağlanması ve yönetimi.
- İşlemlerin en kısa sürede bitmesi için otomatik ölçeklendirme.
- Son versiyon Apache BEAM SDK desteği.
- Güvenli ve tutarlı veri işleme

Pub/Sub

BigQuery, Data Lake veya operasyonel veritabanlarına aktarmak üzere real-time event datalarını kolayca alın.
- Analiz event datalarını herhangi bir kaynaktan kolayca alıp, Dataflow ile BigQuery'ye aktarabilirsiniz.
- Operasyonel iş yükü gerektirmeyen, güvenli, ölçeklenebilir mesajlaşma veya kuyruk sistemi.
- In-order ve any-order at-least-once mesaj teslim yetenekleri içerir.
- Hassas erişim kontrolleri ve her zaman açık şifreleme ile verileri güvenli bir şekilde iletilir.

DataProc

Dataproc, Apache Hadoop, Spark, Flink, Presto ve 30+ açık kaynaklı araç ve framework’ü çalıştırmak için tam olarak yönetilen ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir hizmettir. Veri gölü modernizasyonu, ETL ve güvenli veri bilimi için Dataproc'u geniş ölçekte, Google Cloud ile entegre olarak çok düşük bir maliyetle kullanabilirsiniz.
- Kurumsal düzeyde güvenlikle, açık kaynaklı veri analitiği işlemlerini geniş ölçekte çalıştırabilirsiniz.
- Sunucusuz olarak kullanabileceğiniz gibi, Google Compute Engine veya Google Kubernetes Engine üzerinde de çalıştırabilirsiniz.
- Kerberos, Apache Ranger ve Kişisel Kimlik Doğrulama gibi gelişmiş güvenlik yapılandırmalarına imkan tanır.
- Saniye başına fiyatlandırma ile on-premise data lake sistemlerine kıyasla %54 daha düşük TCO elde edebilirsiniz.

Looker

İş zekası, veri uygulamaları ve analitik işlemleri için kurumsal BI platformu.
- Tüm veri kaynaklarına erişim
- ‘Ortak Veri Modeli’ kavramı sayesinde tekrar kullanılabilirlik
- Cloud veri setleriyle eşsiz performans
- Özelleştirilmiş ve önceden tanımlı data uygulamaları

Cloud Data Fusion

Kurumsal ölçekte, tamamen yönetilen, bulut veri entegrasyon servisi.
- Data pipeline’larının dağıtımını sağlayan görsel “Drag and Drop” yönetim konsolu
- 150'den fazla önceden yapılandırılmış bağdaştırıcı ve dönüştürücüden oluşan geniş ve ücretsiz kütüphane
- Google Cloud hizmetlerine native entegrasyon
- Kök neden ve etki analizi için uçtan uca veri dizisi

Data Catalog

Tam olarak yönetilen ve ölçeklenebilir veri kataloğu ve meta veri yönetimi hizmeti.
- Basit ve güçlü bir arama arayüzüyle verilerinizin keşfedin.
- Teknik meta verilerini otomatik olarak senkronize edin ve iş meta verileri için şematik etiketler oluşturun.
- Bulut Veri Kaybını Önleme (Data Loss Prevention | DLP) entegrasyonu aracılığıyla hassas verileri otomatik olarak etiketleyin.

Cloud Composer

Tam olarak yönetilen bir iş akışı ve pipeline düzenleme hizmeti.
- Hibrit ve çoklu bulut ortamlarına yayılan ardışık düzenleri yazıp, planlayıp, monitör edin.
- Open Source Apache Airflow desteği.

DataPrep

Verileri görsel olarak keşfetmek, temizlemek, analiz ve makine öğrenmesine hazırlamak için akıllı bir bulut veri hizmeti. 
- Hızlı keşif ve anomali tespiti
- Kolay ve güçlü veri hazırlama
- Tahmine dayalı dijital dönüşüm 
- Zengin dönüşümler
- Aktif profilleme
- Veri kalitesi kuralları
- Data pipeline düzenlemeye yardımcı
- Standardizasyon

Vertex AI

Veri bilimi(data science) ve makine öğrenmesi için tümüyle yönetilen, uçtan uca bir platform sunuyor.  
- İhtiyacınız olan tüm makine öğrenmesi araçlarını tek bir yapay zeka platformunda topluyor.
- Önceden eğitilmiş ve özel araçları kullanarak, makine öğrenmesi modellerini birleşik bir yapay zeka platformunda daha hızlı oluşturun ve ölçeklendirin.
- Veri bilimi ve makine öğrenmesi için tümüyle yönetilen, uçtan uca bir platform sunuyor.
- İhtiyacınız olan tüm makine öğrenmesi araçlarını tek bir yapay zeka platformunda topluyor.

Başarı hikayemizi incelemek için tıklayın.

Compute Engine

Google'ın altyapısında sanal makineler oluşturmanıza ve çalıştırmanıza olanak tanıyan güvenli ve özelleştirilebilir bilgi işlem hizmeti. 
- Önceden oluşturulmuş ve kullanıma hazır yapılandırmalarla hızlı bir şekilde çalışmaya başlayın.
- Maliyeti dengelerken optimum miktarda vCPU ve     belleğe sahip sanal makineler oluşturun.
- Bilgi işlem maliyetlerini %91'e kadar azaltın.
- En hassas verilerinizi işlenirken şifreleyin.
- Otomatik önerilerle kaynak kullanımını optimize edin.

Google Kubernetes Engine

GKE, Kubernetes'i otomatik olarak dağıtmanın, ölçeklendirmenin ve yönetmenin basit bir yoludur. 
- Otomatik ayağa kaldırma ve yönetim Pod ve cluster otomatik ölçeklendirme
- Önceden oluşturulmuş Kubernetes uygulamaları ve şablonları
- Konteyner özelinde yerel ağ iletişimi ve güvenlik
- İş yüklerini kolayca taşımak için otomatik araçlar

Looker

Kimler için?

Gelir Artışı Sağlayın

Looker, işletmelerin yüksek potansiyelli büyüme alanlarını ortaya çıkarmak ve müşteri davranışına ilişkin daha iyi bir öngörü geliştirmek için geliri, marjları ve satışları daha iyi anlamalarına yardımcı olacak verilere kolayca erişmelerini sağlar.

Veriye Dayalı Stratejiler Oluşturun

Ekipler arasında işbirliğini güçlendirerek birleştirici bir veri deneyimine kavuşun. Müşteri odaklı perakende verileriyle, müşteri segmentlerini tanımlamak, çok kanallı perakende pazarlama stratejilerini optimize etmek ve kapsamlı kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri oluşturmaya yardımcı olmak için mağaza içi ve online verilerden yararlanın.

Tedarik Zincirlerini Yönetin

Looker, fiyatlandırmayı optimize etmeye ve iadeleri azaltmaya yardımcı olabilecek neredeyse gerçek zamanlı perakende trendlerini belirlemek için yapay zekayı kullanan hızlı ve esnek bir çözümdür. Analitik perakende yazılımı, karmaşık tedarik zincirlerini yönetmek için verilerden yararlanır ve inovasyon yoluyla envanter ihtiyaçlarını planlayarak karlılığı destekler.

Perakende

Gerçek zamanlı verilere hızlı ve güvenli erişim elde edin

Looker'ın veri yönetişimi yetenekleri, kullanıcılara atanan izin düzeyine özel verilere gerçek zamanlı erişimin sağlanmasına yardımcı olur. Kuruluşunuzdaki kullanıcılar, bir veri analistinin gözetimine ihtiyaç duymadan kendi sorularının yanıtlarını kendileri keşfedebilir.

Verilerinizi güvenli ve uyumlu tutun

Karmaşık yönetmelikler, tıbbi kayıtlardan sigorta suçlarına kadar çok çeşitli verileri yönetmeyi zorlaştırabilir. Looker, on-prem ya da bulutta farklı veritabanlarında depolanan veriler arasındaki yeni içgörülerin ve bağlantıların ilişkisini bulmanıza yardımcı olur.

Verimliliği ve hasta bakımını iyileştirin

Looker platformu, sağlık çalışanları için hasta bakımlarını iyileştirmeyi desteklemek ve gelecekteki potansiyel sağlık risklerini belirlemek için hasta bilgilerine erişmesine imkan sunar.

Sağlık

Satış performansınızı optimize edin

Looker, değerli bilgiler sağlayabilen ve promosyon döngülerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olan üretim iş zekası çözümleri sağlar. Talep aşamalarındaki problemleri keşfedebilir, satın alma yolundaki sorunlu noktaları bulabilir ve sonuç olarak karınızı maksimize edebilirsiniz.

Üretim trendlerini belirleyin

Neyin trend olduğu hakkında hiçbir veriniz yoksa, trendlerin zirvesinde nasıl kalabilirsiniz? Her bir kategori için markalarınızın performansı hakkında daha fazla bilgi edinmek, ürün kullanılabilirliğini analiz etmek, tedarik zinciri verimliliğindeki boşlukları belirlemek ve gereksiz harcamaları azaltmak için üretim verileri analitiğini kullanabilirsiniz.

Müşterilerinizi tanıyın

Müşterilerinize istediklerinden daha fazlasını verebilmeniz ve bu süreçte gelirinizi artırmanıza destek olabilmeniz için müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi edinin. Üretim işletmeleri için analiz yazılımı ile müşteri davranışını izleyebilir, hangi müşterilerin değerli olduğunu belirleyebilir ve alışveriş sepeti davranışına ilişkin bilgi edinebilirsiniz.

Üretim

Perakende
Sağlık
Üretim
BAŞARI HİKAYESİ

MTCGAME Cloud Modernization

HEMEN İZLE
REFERANSLARIMIZ

Başarılı İş Ortaklarımıza Katılın!

Sektöründe öncü 120'den fazla şirket ile 200'den fazla başarılı proje geliştirerek Türkiye'nin alanında lider şirketleri ile çalışıyoruz.
Siz de başarılı iş ortaklarımız arasındaki yerinizi alın.

İlETİŞİM FORMU

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Formu doldurarak çözüm danışmanlarımızın tarafınıza en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayın.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
İLETİŞİME GEÇ
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. “Kabul Et” butonuna tıkladığınızda bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Çerezleri nasıl kullandığımız, sildiğimiz ve engellediğimiz ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Politikası sayfasını okuyunuz.