Büyük Veri ve Yapay Zeka

Büyük Veri Süreçlerinde Uçtan Uca Çözüm

Kurumların dijital dönüşüm yol haritalarını oluşturmak, bu yolculukta kurumlara destek olmak ve veri odaklı strateji ve çözüm geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla büyük veri ve yapay zeka alanında uçtan uca çözümler tasarlıyoruz.

20+
yıl tecrübe
30+
alan uzmanı
20
müşteri
20+
proje

İş Ortaklarımız

İş Ortaklarımız

Büyük Veri ve Yapay Zeka

Nedir?

Büyük Veri ve İleri Analitik Nedir?

Büyük veri analitiği, farklı kaynaklardan ve farklı boyutlarda yapısal, yarı yapısal ve yapısal olmayan verileri içeren veri kümeleri için geliştirilmiş analitik tekniklerdir. Büyük veri, geleneksel ilişkisel veritabanlarının düşük gecikme süresiyle verileri yakalama, yönetme ve işleme yeteneğinin ötesinde olan veri kümeleri için kullanılır.

Büyük verilerin analizi, analistlerin, araştırmacıların ve iş kullanıcılarının daha önce erişilemeyen ya da kullanılamayan verileri kullanarak daha iyi ve daha hızlı karar almalarını sağlar. Kurumlar, veriler sayesinde içgörüler elde etmek için metin analitiği, makine öğrenimi, tahmine dayalı analitik, veri madenciliği, istatistik ve doğal dil işleme gibi analitik teknikler kullanır.

Analitik/Büyük Veri Proje Geliştirme Hizmeti

Platform Kurulum/Optimizasyon Hizmetleri
Analitik Proje Geliştirme Hizmetleri
Dış Kaynak Hizmetleri
Analitik Mükemmeliyet Merkezi Etkinleştirme Servisi

Stratejik Danışmanlık Hizmetleri

Büyük Veri/Analitik Platform Mimari Yol Haritası
Veri ve Analitik Strateji Yol Haritası

Analitik Eğitim Hizmetleri

Analitik Eğitim Hizmetleri

Yönetilen Servisler Hizmeti

Yönetilen Servisler Hizmeti

Sektörün İhtiyaçlarına Özel Tasarlanmış Ürünlerimiz

No items found.
BAŞARI HİKAYESİ

Vodafone Verinin Gücüyle Yükseliyor | Next Generation Insight

Analythinx'in özel olarak geliştirdiği proje ile Vodafone abonelerine en iyi deneyimi sunmayı ve müşteri deneyimini arttırmayı hedefledik.

HEMEN İZLE
%8
Abone Geçişlerindeki Azalma
6 Puan
Memnuniyette İyileşme
%4
Yatırımın Gelire Etkisindeki Artış

Veri yönetiminde uzun yıllardır tecrübe sahibi olan Damalink ve Komtaş ekibi bu projede bize her adımda kaynak, rehberlik ve çözüm sunan ideal bir partner oldular. Damalink ve Komtaş’a destekleri için yürekten teşekkür ederiz.

Bülent Çetinkaya
TANI - Veri Teknolojileri Yönetimi

KVKK'ya hiçbir ilave risk getirmeden bir çeşit Cloud Analitik sistemine sahip olduk. Verilerimiz kesinlikle Enerjisa'yı terk etmiyor. Çalışanlarımıza gönül rahatlığı ile kolay ve hızlıca veriye dayalı çalışmalarını yapma fırsat sunuyoruz.

Onur Karadeli
Enerjisa - Advanced Analytics Manager

Yeni nesil veri ambarlarında veri kullanımını demokratikleştirmenin yolu çok iyi metadata yönetiminden geçiyor. Biz bu yolculukta veri entegrasyonu için uzun yıllardır birlikte çalıştığımız Informatica’yı seçtik.

Şeniz Gayde
Yapı Kredi Bankası - Director, Data Applications Development

Damalink ekibi, teknik becerileri ve iş birlikçi yaklaşımlarıyla Fibabanka için özel geliştirdikleri çözümler ile projenin başarıyla tamamlanmasını sağladılar. Veri yönetişimi çalışmalarını yürüteceğimiz tüm altyapılarımızı oluşturmuş olduk

Özge Seyhan
Fibabanka - Data Governance Director

Bu proje sayesinde milyonlarca müşterimiz tarafından aralıksız kullanılan servislerimizin kalitesi ve yaşadıkları Vodafone deneyimini iyileştirerek onlara en iyi deneyimi sağlamış ve doğru kişiye doğru çözümü sunmuş olduk.

Meltem Özgan
Vodafone - Customer Insight & Benchmarking Senior Manager

Proje kapsamında oluşturulan ortam ile veriyi hızla işleyebilme ve karar verici ekiplerimizin çevik bir şekilde bu veriyi kullanabilmelerini sağladık. Sürdürülebilirlik ve kalite algısıyla ele alınan süreç için Komtaş'a teşekkür ederim.

Ahmet Kalafat
LC Waikiki - Big Data & Data Architecture Manager

Engelleri iyi tanımlayamaz ve bu engellerle ilgili olan konuları önden planlayarak aşamazsanız doğru rotada gitmeniz çok mümkün olmaz. Geminin rotasını doğru yere koyabilmek için Komtaş ekibiyle birlikte Rota projesini başlattık.

Gürkan Papila
Eczacıbaşı - CIO

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Sizinle iletişim kurmak için sabırsızlanıyoruz. Formu doldurarak en hızlı şekilde size ulaşmamızı sağlayın.

Adınız ve Soyadınız*
Şirket E-Mailiniz*
Telefon Numaranız
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.