TEKNOLOJİLERİMİZ

Dataiku

Dataiku, kullanımı kolay veri hazırlama, AutoML ve gelişmiş otomasyon dahil olmak üzere yapay zeka projelerinizi tek bir yerde oluşturmak ve yönetmek için ihtiyacınız olan her şey.

İş Ortaklarımız

No items found.

İş Ortaklarımız

Dataiku

Kimler için?

Finans ekipleri için

Veri kalitesi sorunlarınızı çözümleyin, raporlama verimliliği ve doğruluğunuzu artırın, uzun zamanınızı alan manuel eforunuzu azaltarak tasarruf sağlayın.

BT ekipleri için

Veri hazırlama & temizleme, veri keşfi, görselleştirme, makine öğrenimi / tahmine dayalı modelleme, otomasyon, izleme ve API dağıtımlarının tamamına tek bir platform üzerinden ulaşın, ileri analitik projelerinizi uçtan uca yönetin.

Pazarlama ekipleri için

Uçtan uca veriye dayalı olarak geliştirilen pazarlama yapay zekası ile hedef kitlenizi hiç olmadığı kadar iyi tanıyın ve müşterilerinize en uygun zamanda en doğru kampanyayı sunun.

Satış ekipleri için

Müşterinizi daha iyi tanıyın, ihtiyaçlarını önceden tahmin edin ve geçmiş hareketlerini analiz ederek ayrılma ihtimali hakkında ön görülere sahip olun.

NASIL ÇALIŞIR?

Dataiku'nun Nasıl Çalıştığını 3 Dakikada Keşfedin!

Coders and Non-Coders in One Platform

Teknik olmayan iş analistlerinden en üst düzey veri bilimcilerine ve yazılım geliştiricilerine kadar farklı profillere sahip kullanıcılar için erişilebilir ve kullanıcı dostu. Dataiku'nun web arayüzü ve sürükle-bırak seçeneklerini kullanarak teknik yetenekten bağımsız olarak tüm ekip birlikte çalışın.

Al Everywhere

Dataiku'nun esnekliği ve kodlama özellikleri sayesinde, tüm veri biçimlerini toplamak için birden çok veri kaynağını harmanlayın. Altyapınız on-premise ya da bulut olsun bir veri ekosistemindeki farklı kaynaklara yerel olarak bağlanır ve tüm veri tabanı tipleri ile çalışabilirsiniz.

Veri Kullanımınızı Sistemleştirin

Dataiku, kullanımı kolay veri hazırlama, AutoMl ve gelişmiş otomasyon dahil olmak üzere yapay zeka projelerinizi tek bir yerde oluşturmak ve yönetmek için ihtiyacınız olan her şey.

  • Veri Hazırlığı
  • Makine Öğrenmesi
  • MLOps
  • Yönetim
  • Görselleştirme
  • DataOps
  • Analitik Uygulamalar
  • Mimari
Dataiku
TEKNOLOJİSİNİ KEŞFEDİN

Dataiku

Kimler için?

Ar & Ge

AI özellikli ürünler tarafından yakalanan veriler sayesinde ürün geliştirme sürecini iyileştirmek, test süresini kısaltmak ve ürünleri daha hızlı ve daha düşük maliyetle sunmak için çok büyük ve çeşitli veri kaynaklarındaki gizli desenleri keşfedin.

İmalat

Yapay zeka ve makine öğrenimi tarafından desteklenen ürün kusuru algılama ve kalite testinden yararlanarak üretim verimliliğini %50'ye kadar arttırın. Dijital ikiz olarak da bilinen sürecin matematiksel modellemesi ile işlevler arası süreç optimizasyonunu iyileştirin.

Lojistik

Dataiku ile makine öğrenimi tabanlı talep tahmine, ekiplerin harici verileri (hava durumu, tatiller vb.) entegre etmesine ve daha yüksek doğruluk oranı için farklı ayrıntı düzeyine sahip modelleri birleştirin.


Sektörler arası optimizasyon ve daha birçok özellik için dünyanın en büyük üretim şirketleri Dataiku’yu tercih ediyor.

Churn, Recommendation ve Upselling

Dataiku tarafından desteklenen sistemlerle müşterilerinize doğru mesajı uygun kanal üzerinden doğru zamanda iletin.

Etki Model Risk Yönetimi

Finansal projeleri kolayca kopyalayın ve bu kopyayı, çalışan projeye müdahale etmeden ya da herhangi bir değişikliğe neden olmadan doğrulayın.

E-tablolardan Modern Analitiğe

Elektronik tabloların kullanımıyla ilişkili riski ortadan kaldırarak, ekiplerin çalışabileceği, proje hedeflerini, girdileri ve çıktıları belgeleyebileceği ve planları izleyebileceği merkezi, yönetilen bir platform kullanın.


Mali Suç (AML, KYC), Dolandırıcılık Tespiti ve Siber Güvenlik, Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG), Alternatif Veri Kümesi Değerlemesi ve daha birçok özellik için dünyanın en büyük bankaları Dataiku’yu tercih ediyor.

Satış ve Pazarlama

Müşteri terk etme tahmini (churn), AI destekli müşteri kazanımı ve politika dönüştürme tahmininden gelişmiş müşteri hizmetlerine kadar her satış ve pazarlama kullanım durumu için tasarlanan platformu kullanın.

Taahhüt & Fiyatlama

Çeşitli veri kaynaklarındaki (görüntülerden kredi bürosu verilerine kadar) desenleri tanımlayarak ortaya çıkan yeni riskler ve hızla değişen risk desenleri karşısında daha çevik karar alın.

Suistimal Tespiti ve Önlem Alma

Sahte iddialar, yanlış faturalar, gereksiz prosedürler, aşamalı olaylar, bilgi alıkoyma ve çok daha fazla dolandırıcılık faaliyetlerini daha yüksek doğrulukla tespit eden sistemler oluşturun.


Talep Tahmini ve İşleme Alma, Departmanlar Arası Süreç Otomasyonu ve Optimizasyonu, Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG), optimize edilmiş talep tahmini, raporlama otomasyonu ve daha birçok özellik için dünyanın en büyük sigorta şirketleri Dataiku’yu tercih ediyor.

Müşteri Ön Görüleri

Sayısız farklı veri kaynağından (CRM verilerine ve hatta sosyal medya gibi yapılandırılmamış kaynaklara kadar) verileri bir araya getirmeyi kolaylaştırın ve birden fazla departmanda derin müşteri iç görülerini güçlendirin.

Fiyatlandırma Optimizasyonu

Ürün marjlarını arttırmak için ticari ve yasal kısıtlamaları göz önünde bulundurarak ürüne özel optimum indirimleri hesaplayın ve ürüne en uygun promosyon takvimini oluşturun.

Mağaza İçi Alışveriş Deneyimi

Müşteri hareketlerini izleyip analiz ederek mağaza optimizasyonunuzu en üst düzeye çıkarın ve müşterilere mağazadaki en son fırsatlar ve promosyonlar hakkında bilgi veren modelleri hızla oluşturun.


Tedarik Zinciri yönetimi ve daha birçok özellik için dünyanın en büyük perakende şirketleri Dataiku’yu tercih ediyor.

Süreç Optimizasyonu

Hastane yatağı ve acil servis kullanılabilirliğini tahmin eden modeller oluşturun, hasta tahmini yoluyla hasta talebini daha iyi tahmin ederek personeli optimize edin ve kapasite planlamanızı yapın.

Hasta Bakımı ve Tanı Desteği

Doğal dil işleme (NLP) ve görüntü tanıma gibi daha gelişmiş makine ve derin öğrenme teknolojileriyle klinik karar destek sistemleri geliştirerek hastaları daha iyi anlayın, yanlış tanı ihtimalini azaltın ve maliyetlerinizi optimize edin.

Suistimal Tespiti

Hasta/reçete yazanın geçmişi, etkileşim grafikleri, reçete özellikleri ve diğer bağlamsal veriler dahil olmak üzere farklı veri kümelerinden yüzlerce değişkeni otomatik olarak bir araya getirin ve dolandırıcılık vakalarını en doğru şekilde hedefleyin.


Ağ Analizi ve daha birçok özellik için dünyanın en büyük sağlık kuruluşları Dataiku’yu tercih ediyor.

Talep Tahmini

Dataiku ile makine öğrenimi tabanlı talep tahmine, ekiplerin harici verileri (hava durumu, tatiller vb.) entegre etmesine ve daha yüksek doğruluk oranı için farklı ayrıntı düzeyine sahip modelleri birleştirin.

Filo Yönetimi (Predictive Maintenance)

Bileşen arızasını önceden tahmin edin ve sorunları filodaki diğer ulaşım cihazlarını etkilemeden önce ele alın.

Daha Güvenli Nakliyat

Bütçeye ve zamana mal olacak sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacak tahmine dayalı analitik sistemleri geliştirerek mümkün olan en hızlı teslimatı sunabilecek tedarik rotasını belirleyin.


Tedarik yönetimi ve daha birçok özellik için dünyanın en büyük lojistik firmaları Dataiku’yu tercih ediyor.

Satış ve Pazarlama

Dataiku ile yapılandırılmış verileri (CRM kayıtları gibi) yapılandırılmamış verilerle (sosyal medya verileri gibi) sorunsuz bir şekilde birleştirerek makine öğrenimi tabanlı kayıp tahmini modellerini kolayca oluşturun.

Sorunsuz Hizmet Sunma

Hangi tür sorunların büyük olasılıkla gereksiz servis çağrılarına yol açacağını öğrenmek ve bunu önlemek için ağ kalitesi verilerini analiz edin.

Öngörücü Bakım

Yalnızca olası ağ hatalarını daha erken tespit etmekle kalmayın, aynı zamanda otomatik olarak bir iş emrini tetikleyin, bir teknisyeni veya belirli bir ekibi bilgilendirin, değiştirme siparişi verin ve sonraki adımları optimize edin.


Tedarik zinciri yönetimi ve daha birçok özellik için dünyanın en büyük telekomünikasyon firmaları Dataiku’yu tercih ediyor.

Veri Silolarını Yıkın

Tüm veri girişlerini kontrol eden bir ekip oluşturarak merkezi bir vizyon sağlayın ve veri süreçleri üzerinde gerekli kontrolü elde edin.

İletişim ve İş Birliğini Güçlendirin

Tedarik zinciri, finans, BT ve mühendislik gibi farklı departmanları tek bir platformda bir araya getirerek iletişimi güçlendirin ve proje süreçlerinizi hızlandırın.

Altyapınızı Şekillendirin

Merkezi veri gölleri oluşturarak gelecekteki yenilikler için sağlıklı bir zemin hazırlayın ve kurumun veri kültürünü yönlendirin.


Dünyanın en büyük havacılık ve savunma firmaları Dataiku'yu tercih ediyor.

BAŞARI HİKAYESİ

LC Waikiki Verinin Gücüyle Yükseliyor

LC Waikiki ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen bu proje ile veri işleme hızını ortalama 13 kat, maksimumda ise 30 kat arttırmayı başardık

HEMEN İZLE
12 Kat
Veri İşleme Hızını Ortalamada Arttırdık
30 Kat
Veri İşleme Hızını Maksimumda Arttırdık
10 Kat
Veri Ambarında Veriyi Sunuma Hazır Hale Getirme Hızını Arttırdık

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Sizinle iletişim kurmak için sabırsızlanıyoruz. Formu doldurarak en hızlı şekilde size ulaşmamızı sağlayın.

Adınız ve Soyadınız*
Şirket E-Mailiniz*
Telefon Numaranız
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.