BAŞARI HİKAYESİ

Vodafone Verinin Gücüyle Yükseliyor | Next Generation Insight

Analythinx'in özel olarak geliştirdiği proje ile Vodafone abonelerine en iyi deneyimi sunmayı ve müşteri deneyimini arttırmayı hedefledik.

Hedefimiz

Yenilikçi ve inovatif bir yol ile makine öğrenmesi ve istatistiksel modeller kullanarak mobil servislerde sorun yaşayan ya da sorun yaşama ihtimali bulunan Vodafone abonelerinin kötü deneyiminin kök nedenlerini tespit etmek ve iyileştirici aksiyonları belirlemek amacıyla yola çıktık.

Proje Aşaması

Analythinx ve Vodafone’un birlikte gerçekleştirdiği proje ile Vodafone müşterilerinin yaşadığı deneyime dair verileri, kendi kullanım profilleri ile eşleştirerek müşteri memnuniyetini tahminledik.

Yapay zeka yöntemleri ve kestirimci analitikler ile, mobil servis deneyimini sadece ölçümlenen bir KPI olmaktan çıkararak öngörülebilir bir yapıya kavuşturduk.

Periyodik olarak kendini tekrar eğiten makine öğrenmesi kurgusu ile, modellerin değişen kullanıcı alışkanlıklarına adapte olmasını sağladık.

Bu proje sayesinde milyonlarca Vodafone müşterisi tarafından aralıksız kullanılan servislerin kalitesi ve yaşadıkları Vodafone deneyimini iyileştirerek onlara en iyi deneyimi sağlamış ve doğru kişiye doğru çözümü sunmuş olduk.

Proje Sonuçları

Vodafone’un aldığı iyileştirici aksiyonlar sonucunda ağ hizmetlerindeki memnuniyetsizlikten kaynaklı diğer operatörlere geçen abone sayısında %8 azalma görüldü.

Ağ memnuniyet skorlarında (NSS) +6 puanlık bir iyileşme sağlandı.

Proje göstergelerini analitik modellerle doğru analiz ederek yatırım kararlarının daha etkin alınması sağlandı.

Bu sayede yatırımın gelire olan etkisinde %4’lük bir artış görüldü.

%8
Abone Geçişlerindeki Azalma
6 Puan
Memnuniyette İyileşme
%4
Yatırımın Gelire Etkisindeki Artış

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Sizinle iletişim kurmak için sabırsızlanıyoruz. Formu doldurarak en hızlı şekilde size ulaşmamızı sağlayın.

Adınız ve Soyadınız*
Şirket E-Mailiniz*
Telefon Numaranız
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.