BAŞARI HİKAYESİ

TANI Verinin Gücüyle Yükseliyor | Ana Veri Yönetimi

Tanı, veriyi en etkin şekilde yönetmek için Informatica'nın Ana Veri Yönetimi çözümünü tercih etti.

Ana Veri Yönetimi Projesindeki Hedefimiz

Ana Veri Yönetimi projesini hayata geçirdiğimiz TANI, 20 senelik deneyime sahip 10 farklı sektörden, 22 üye firmaya 360 derece CRM hizmeti veren bir yapıya sahip. Ayrıca Sadakat programları kapsamında yönettikleri 60 milyon müşteri kaydıyla beraber Türkiye’nin en geniş veri tabanını yöneten bir Koç Topluluğu şirketi.

60 milyon müşteri kaydının doğru, sağlıklı ve güvenilir olduğundan emin olmak ve programda yer alan bütün müşterilerin tekil görüntüsünü sağlayabilmek TANI için en önemli konuların başında geliyordu. Proje için yola çıkarken hedefimiz TANI’nın Mevcut verilerinin veri kalitesini artırarak verilerinin güvenilirliği arttırmaktı. Bu proje ile TANI, güvenilir verilere dayanarak müşteri sadakat programlarının etkinliğini artırabilecek, müşteri verilerini yönetme maliyetini azaltacak ve hizmet verdikleri firmalar için çapraz ve üst satış becerilerinin geliştirmiş olacaktı.

Informatica Ana Veri Yönetimi Çözümü

Proje başında hedeflenen noktalar kapsamında TANI, veriyi en etkin şekilde yönetmek için Informatica'nın Ana Veri Yönetimi çözümünü tercih etti. Ölçeklenebilir ve sınıfının en iyilerinden biri olan Infomatica Ana Veri Yönetimi çözümü, 60 milyon müşteri kaydını kolaylıkla yönetebilmeyi ve firmanın verisine güven duymasını sağlıyor.

Elde edilen güvenli, kaliteli ve tekilleşmiş verilerin kullanımı ile TANI, müşteri sadakat programlarında çok daha etkili segmentasyon, derinlemesine hedef kitle seçimi, kampanya yönetimi ve çapraz satış aktivitelerini yürütme imkanı buluyor.

Proje Sonunda;

  • 60 milyon müşterinin tekil ve doğru görüntüsü oluşturuldu.
  • İş birimi ve IT arasındaki iletişim problemleri azaltıldı.
  • Veri tabanı pazarlama servisinin verimliliği artırıldı.
  • Kampanya yönetimi ve hedef liste seçiminin etkinliği geliştirildi.
  • Üye firmaların çok daha etkili çapraz ve üst satış yapmaları sağlandı.

Projenin Başarı ile hayata geçmesiyle beraber 10 üye firmanın veri kalitesi raporlarını hazırlamak ve bunu firmalara sunmak 20 gün sürüyorken şu anda 22 katılımcı üye firma bu raporları 1 gün içinde alabiliyor.

Damalink olarak kurulduğumuz günden bugüne TANI’nın partneri olarak TANI’nın tüm müşterilerine Ana Veri Yöntemi ve Veri Kalitesi konusunda hizmetlerde bulunduk. Gerek iş ve süreç bilgisi, gerekse Informatica teknolojilerine hakimiyet sayesinde değişiklikleri hızla adapte olduk. Örneğin KVKK öncesinde TANI’nın tekil çatı müşterisi bulunmaktayken KVKK sonrasında üye işyeri bazlı tekil müşteriyi hızla temin ettik. TANI ailesinin bir parçası olarak Ana Veri Yönetimi konusundaki tecrübelerimizi paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

60
Milyon müşterinin tekil ve doğru görüntüsü
Çapraz
ve üst satış yetenekleri artırıldı
IT
ve iş birimi arasındaki iletişim problemleri azaltıldı

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Sizinle iletişim kurmak için sabırsızlanıyoruz. Formu doldurarak en hızlı şekilde size ulaşmamızı sağlayın.

Adınız ve Soyadınız*
Şirket E-Mailiniz*
Telefon Numaranız
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.