BAŞARI HİKAYESİ

Yapı kredi - Veri Ambarı Modernizasyonu Başarı Hikayesi

Yapı kredi için geliştirilen proje kapsamında mevcut veri ambarını Informatica teknolojimizi kullanarak modernleştirmek üzere yola çıktık.

Veri Ambarı Modernizasyonu

Hızla modernleşen ve dijitalleşen dünyada Yapı kredi müşterilerini daha iyi anlayabilmek, onların ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için mevcut veri ambarlarını güncel teknoloji ve metodolojilerle yenileme ihtiyacı üzerine yola çıktık.

"Biz bu yolculukta veri entegrasyonu için uzun yıllardır birlikte çalıştığımız Informatica’yı seçtik. Biliyoruz ki yeni nesil veri ambarlarında veri kullanımını demokratikleştirmenin yolu çok iyi metadata yönetiminden geçiyor. Ben bu projede Informatica’nın sağladığı en büyük faydalardan birini uçtan uca metadata entegrasyonu olarak görüyorum.“
Şeniz Gayde - Yapı kredi - Director, Data Applications Development

Proje Aşaması

Digitallency ve Yapı kredi’nin birlikte gerçekleştirdiği bu projede sadece veri entegrasyonu alanında değil veri profilleme, veri maskeleme, test datası oluşturma ve metadata konularında da sektör lideri olan Informatica ürünlerini kullanmak üzere kapsamlı bir projeye başladık.

Proje ile birlikte kullanıma açılan Informatica data profiled sayesinde Yapı kredi içindeki analist ve yazılımcılar veriyi yerinde inceleyebiliyor istisnai durumları önceden fark edip tasarımlarına yolun başında yol verme şansı elde ediyor. Bu sayede Yapı kredi uçtan uca kalitesini arttırırken hızdan ötün vermemiş bir yapıya sahip olmuş oldu.

Gerçekleştirilen proje ile modernize edilen veri ambarıyla birlikte pazarlama analitiği, kredi analitiği ve fraud analitiği konularında da en ileri analitik yöntemlerin kullanabileceği bir altyapı kuruldu.

Metadata Entegrasyonu Yapıldı
REFERANSLARIMIZ

Başarılı İş Ortaklarımıza Katılın!

Sektöründe öncü 120'den fazla şirket ile 200'den fazla başarılı proje geliştirerek Türkiye'nin alanında lider şirketleri ile çalışıyoruz.
Siz de başarılı iş ortaklarımız arasındaki yerinizi alın.

İlETİŞİM FORMU

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Formu doldurarak çözüm danışmanlarımızın tarafınıza en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayın.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
İLETİŞİME GEÇ