Güvenlik Analitiği

Güvenlik Analitiğinde Uçtan Uca Çözüm

Her kurum benzer ortak yapılara sahip olsa da kendilerine özel çözümlere ihtiyaç duyar. Çözümlerimizi geliştirirken hem sektöre özel dinamikleri hem de kurumların iç dinamiklerini inceleyerek güvenlik analitiğinde her bir çözümümüzü müşteriye özel tasarlarız.

30+
yıl tecrübe
20+
alan uzmanı
20
müşteri
30+
proje

İş Ortaklarımız

No items found.

İş Ortaklarımız

No items found.
No items found.
No items found.

Güvenlik Analitiği

Nedir?

Güvenlik Analitiği Nedir?

Güvenlik analitiği, gelişmiş tehditleri tespit etmek için çeşitli kaynaklardan toplanan verileri büyük veri analitiği ve makine öğrenimini kullanarak öngören proaktif bir güvenlik yaklaşımıdır. Güvenlik analitiği, kuruluşlara güvenliği ihlal edilmiş kimlik bilgileri ve veri hırsızlığı gibi karmaşık saldırı tekniklerine ilişkin görünürlük ve erken tespit imkanı sunar. Çeşitli kaynaklardan büyük miktarda veriyi neredeyse gerçek zamanlı olarak analiz etme yeteneği, güvenlik analitiğine geleneksel güvenlik yaklaşımlarına göre bir avantaj sağlar.

Her türlü zararlı riskin yönetiminde ve suçla mücadelede büyük resmi tamamlayan en kuvvetli parça olduğuna inandığımız Güvenlik Analitiği ancak veri bilimi, veri analitiği ve yönetimi gibi konularda ileri seviye uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir yapı ile birleşmesi sonucunda en başarılı değeri yaratır.

Güvenlik Analitiği Hizmetleri

Black Market Research (BMR)
Soft Due Diligence
Marketing & Competitive Intelligence (MCI)
AML ve Risk Araştırması (Anti-Money Laundering)
Ticari Özgeçmiş Araştırması

Sektörün İhtiyaçlarına Özel Tasarlanmış Ürünlerimiz

FinalCheck

Türkiye’nin ilk ve tek personel özgeçmiş doğrulama ve araştırma sistemi FinalCheck ile çalışan kaynaklı risklerinizi tek bir sistemden kolayca yönetebilirsiniz.

MyKEP (Kurumlar arası Entegrasyon Portalı)

Farklı lokasyonlarda WEB servisleri ile entegre edilebilecek kurum dışı/kurum içi verilerin tek noktadan uzak/uç kullanıcının kullanımına sunulmasını sağlar.

MyIFF (Insurance Fraud Fighter)

Sigorta firmalarındaki analist ve soruşturma uzmanlarına suistimalle mücadelede gelişmiş takip, tespit, önleme ve inceleme kabiliyetleri sunar.

MyCIP (Crime Investigation Platform)

Kolluk kuvvetleri ve adli birimlerin suç soruşturma, istihbarat, takip ve tespit süreçleri için görsel link analiz ve veri entegrasyonu teknolojilerini geniş saha tecrübeleri ile harmanlanmasıyla özel olarak tasarlanmış bir çözümdür.

MyInvestigator

Gelişmiş ilişki analiz algoritmaları ve kullanıcı dostu özellikleriyle farklı tiplerdeki şirket verilerinin ve açık kaynak verilerinin kısa sürede analiz edilmesini ve sonuçların görsel raporlanmasını sağlar.

ENGAGE Branded Call by First Orion

İş ortağımız First Orion sayesinde yeni nesil müşteri iletişimi artık Türkiye’de! ENGAGE’in onaylı, logolu ve mesajlı arama ekranı ile müşterilerin telefonlarını güvenle açmasına imkan tanır.

Call Protection by First Orion

Telekomünikasyon şirketlerine network solution olarak sunulan Call Protection ürünü ile dolandırıcı ve suistimale açık aramalar tespit edilir ve önlenir.

BAŞARI HİKAYESİ

LC Waikiki Verinin Gücüyle Yükseliyor

LC Waikiki ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen bu proje ile veri işleme hızını ortalama 13 kat, maksimumda ise 30 kat arttırmayı başardık

HEMEN İZLE
12 Kat
Veri İşleme Hızını Ortalamada Arttırdık
30 Kat
Veri İşleme Hızını Maksimumda Arttırdık
10 Kat
Veri Ambarında Veriyi Sunuma Hazır Hale Getirme Hızını Arttırdık

Veri yönetiminde uzun yıllardır tecrübe sahibi olan Damalink ve Komtaş ekibi bu projede bize her adımda kaynak, rehberlik ve çözüm sunan ideal bir partner oldular. Damalink ve Komtaş’a destekleri için yürekten teşekkür ederiz.

Bülent Çetinkaya
TANI - Veri Teknolojileri Yönetimi

KVKK'ya hiçbir ilave risk getirmeden bir çeşit Cloud Analitik sistemine sahip olduk. Verilerimiz kesinlikle Enerjisa'yı terk etmiyor. Çalışanlarımıza gönül rahatlığı ile kolay ve hızlıca veriye dayalı çalışmalarını yapma fırsat sunuyoruz.

Onur Karadeli
Enerjisa - Advanced Analytics Manager

Yeni nesil veri ambarlarında veri kullanımını demokratikleştirmenin yolu çok iyi metadata yönetiminden geçiyor. Biz bu yolculukta veri entegrasyonu için uzun yıllardır birlikte çalıştığımız Informatica’yı seçtik.

Şeniz Gayde
Yapı Kredi Bankası - Director, Data Applications Development

Damalink ekibi, teknik becerileri ve iş birlikçi yaklaşımlarıyla Fibabanka için özel geliştirdikleri çözümler ile projenin başarıyla tamamlanmasını sağladılar. Veri yönetişimi çalışmalarını yürüteceğimiz tüm altyapılarımızı oluşturmuş olduk

Özge Seyhan
Fibabanka - Data Governance Director

Bu proje sayesinde milyonlarca müşterimiz tarafından aralıksız kullanılan servislerimizin kalitesi ve yaşadıkları Vodafone deneyimini iyileştirerek onlara en iyi deneyimi sağlamış ve doğru kişiye doğru çözümü sunmuş olduk.

Meltem Özgan
Vodafone - Customer Insight & Benchmarking Senior Manager

Proje kapsamında oluşturulan ortam ile veriyi hızla işleyebilme ve karar verici ekiplerimizin çevik bir şekilde bu veriyi kullanabilmelerini sağladık. Sürdürülebilirlik ve kalite algısıyla ele alınan süreç için Komtaş'a teşekkür ederim.

Ahmet Kalafat
LC Waikiki - Big Data & Data Architecture Manager

Engelleri iyi tanımlayamaz ve bu engellerle ilgili olan konuları önden planlayarak aşamazsanız doğru rotada gitmeniz çok mümkün olmaz. Geminin rotasını doğru yere koyabilmek için Komtaş ekibiyle birlikte Rota projesini başlattık.

Gürkan Papila
Eczacıbaşı - CIO

Sizi Tanımak için Sabırsızlanıyoruz

Sizinle iletişim kurmak için sabırsızlanıyoruz. Formu doldurarak en hızlı şekilde size ulaşmamızı sağlayın.

Adınız ve Soyadınız*
Şirket E-Mailiniz*
Telefon Numaranız
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.